تراز انقلاب اسلامی

ما باید زمینه ظهور را فراهم سازیم

تراز انقلاب اسلامی

ما باید زمینه ظهور را فراهم سازیم

مشخصات بلاگ
تراز انقلاب اسلامی


مبلغ استفاده از این وبلاگ 14 صلوات برای روح پاک 14 معصوم است.

۵ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

به نام خدا

رهبران و بزرگان دین، برای جلوگیری از انحرافها و کج رویها، باید منجی و مصلحِ آخر زمان را با تمام شاخصه ها و خصال معرفی نمایند و برای ظهور او نشانه ها و علایمی را بیان کنند تا مردم در تحیر و تردید نمانند.

ظهور منجی بشر در دوران آخرزمان، باوری است قطعی و همگانی. ادیان و شرایع توحیدی و غیرتوحیدی و نیز بعضی از مکاتب بشری، نوید چنین روزی را به پیروانخویش داده اند. در این میان، اسلام با مبانی قویِ نظری و عملی، موضوع ظهور را به صورت صحیح تبیین کرده و با راهکارهای مناسب و درخور، واژه انتظار و منتظرِ مصلح را در میان جوامع اسلامی تبیین کرده است.

  • yaran ardabili

هشت روش موثر در تقویت حافظه

اخیراً فراموش می کنید دسته کلید خود را کجا گذاشته اید؟

داخل اتاق می شوید بدون اینکه بدانید برای چه کاری به آن سمت می روید؟

آیا بعد از ریختن چای در استکان قوری را در یخچال می گذارید؟

شماره تلفن منزل خود را فراموش می کنید؟

نگران نباشید!

  • yaran ardabili

نامه امام زمان (عج)

چهارمین نایب امام عصر در سال (392) از دنیا رحلت نمود. (امام ) پیش از غیبت کبرى نامه اى به او نوشت که مضمون آن چنین است :

اى على بن محمد سمرى ! خداوند در مصیبت وفات تو پاداش بزرگ به برادرانت عطا کند تو تا شش روز دیگر از دنیا خواهى رفت . کارهایت را سامان بده و جانشینى براى خودت تعیین نکن ! زمان غیبت کبرى فرا رسیده است . تا خداوند اذن ندهد و زمان طولانى نگذرد و دلها قساوت نگیرد و زمین از ظلم و ستم پر نشود، من ظهور نخواهم کرد.

افرادى نزد شیعیان من ، مدعى مشاهده من خواهند شد. آگاه باشید هرکس‍ پیش از خروج سفیانى و صیحه آسمان چنین ادعاى کند دروغگو و افتراء زننده است و هیچ حرکت و نیروى جز به اراده خداوند بزرگ نیست.

على بن محمد سمرى این نامه را شش روز پیش از وفات به شیعیان نشان داد و چشم از جهان فرو بست و از آن زمان غیبت کبرى شروع شد.

بحارالانوار، ج 51، ص361 

 

  • yaran ardabili

راز نزول باران  

در زمانى که امام حسن عسکرى در زندان بود در سامراء قحط سالى شد و باران نیامد. خلیفه وقت (معتمد) دستور داد تا همه براى نماز استسقاء (طلب باران ) به صحرا بروند. مردم سه روز پى در پى براى نماز به مصلى رفتند و دعا کردند ولى باران نیامد.

روز چهارم «جاثلیق» بزرگ اسقفهاى مسیحى با نصرانیها و رهبانان به صحرا رفتند. در میان آنها راهبى بود. همین که دست به دعا برداشت باران درشت به شدت بارید بسیارى از مسلمانان از دیدن این واقعه شگفت زده شده و تمایل به دین مسیحیت پیدا کردند این قضیه بر خلیفه ناگوار آمد ناگزیر دستور داد امام را به دربار آوردند خلیفه به حضرت گفت : به فریاد امت جدت برس که گمراه شدند!امام فرمود: فردا خودم به صحرا رفته و شک و تردید را به یارى خداوند از میان برمى دارم، همان روز جاثلیق با راهب ها براى طلب باران بیرون آمد و امام حسن عسکرى نیز با عده اى از مسلمانان به سوى صحرا حرکت نمود همین که دید راهب دست به دعا بلند کرد به یکى از غلامان خود فرمود: دست راست او را بگیر و آنچه را در میان انگشتان اوست بیرون آور. غلام دستور امام را انجام داد و از میان دو انگشت او استخوان سیاه فامى را بیرون آورد امام استخوان را گرفت. آن گاه فرمود: حالا طلب باران کن !

 

راهب دست به دعا برداشت و تقاضاى باران نمود. این بار که آسمان کمى ابرى بود، صاف شد، خلیفه پرسید: این استخوان چیست ؟

امام فرمود: این استخوان پیامبرى از پیامبران الهى است که این مرد از قبر یکى از پیامبران خدا برداشته است. هرگاه استخوان پیامبران ظاهر گردد آسمان به شدت مى بارد.

بحار الانوار: ج 50، ص 270

  • yaran ardabili

زوم آمادگى و زمینه سازى براى ظهور قائم   

جمعى از شاگردان و اصحاب امام صادق در محضرش به گرد هم آمده بودند، و سخن از ظهور و خروج امام قائم مى گفتند، امام صادق سخن آنها را مى شنید، تا اینکه آن حضرت به آنها رو کرد و فرمود:

 

کجائید شما؟ هیهات ، هیهات ، سوگند به خدا آنچه که شما به سوى او چشم مى کشید و در انتظارش هستید نمى آید مگر اینکه غربال شوید، نه به خدا آنچه به سویش ‍ چشم دوخته اید، واقع نمى شود مگر اینکه زیر و رو و برسى شوید، نه به خدا، آنچه چشم به سویش افکنده اید، پدیدار نمى شود مگر اینکه ، جدا شوید، نه به خدا آنچه به سویش ‍ چشم کشیده اید، نمى آید مگر بعد از نومیدى ، نه به خدا آنچه به جانبش چشم گشوده اید نمى آید مگر وقتى که شقاوت به شقاوتمند، و سعادت به سعادتمند برسد. ابو بصیر به امام صادق عرض کرد:آیا به عقیده شما من حضرت قائم را درک مى کنم ؟

امام صادق در پاسخ فرمود: ابو بصیر! مگر تو امامت را نمى شناسى ؟

ابو بصیر: چرا، سوگند به خدا، امام من شما هستید، و در این هنگام دست حضرت را گرفت .

امام صادق: اى ابو بصیر! به خدا از اینکه در خیمه حضرت قائم بر شمشیرت تکیه نکرده اى ، باکى نداشته باشد، زیرا تو که امام خود را شناختهاى و در خط او حرکت مى کنى و همواره در انتظار فرمان او بسر مى برى ، ثواب آن مانند آن است که امامت ظهور کرده ، و تو پا در رکاب ، آماده یارى به او هستى .

الکافی ، باب انه من عرف امامه ، لم یضره تقدم هذا الامر او تاخر، حدیث 4، ج 1،ص 371 . 

  • yaran ardabili